Back to honesty

The Liar Crown, part 3

9. november 2013 at 10:38 | Pandora~
Síce som nemala veľkú chuť zverejniť ďalšie pokračovanie tejto poviedky skôr ako pridám nejaký normálny článok, urobím tak lebo pripravujem niečo vďaka čomu snáď pochopíte prečo som si zamilovala jednu dokonalú sériu kníh. Nebude to tak úplne recenzia avšak môže sa to na ňu podobať. A kedže som teda nechcela pridať ďalšie pokračovanie tak skoro, rozhodla som sa že sem dám iba krátku kapitolu. Nech sa máte na čo tešiť ^^ Dnes plánujem odpovedať na všetky komentáre za ktoré som vám veľmi vďačná a samozrejme prečítať si nejaké nové články čo ste pridali.

"Daj tú dýku preč z môjho krku, mrcha."
Okolo zrazu stálo niekoľko ďalších mužov s mečmi v rukách, pripravený ju zabiť. Nebola blázon a tak zložila dýku.
"Zaveďte ju k nemu. Možno má nejaké informácie."
Dvaja z nich sa na ňu okamžite vrhli. Zobrali jej všetky zbraňe, až na dýku, ktorú mala ukrytú v čižme. Ich tempo bolo rýchle. Zrejme ju chceli mať z krku čo najrýchlejšie. Čoskoro sa dostali k vchodu do jaskyne. Na stenách vyseli fakle, tie ktoré videla už z diaľky. Viedli ju stále ďalej a ďalej, cez rôzne uličky . Keby aj chcela utiecť, nenašla by cestu von. Dostali sa do akejsi miestnosti. Jeden jediný východ a ten strážili zabijaci. V rohu stál muž, obrátený chrbtom k nej takže videla iba dlhý čierny plášť.

"Povedz mi tvoj príbeh a ja ti pomôžem," povedal hlasom tak príjemným, že by mu nikto neodolal.
"Volám sa Celine a prišla som z juhu..."
"Ušetrím ti čas a námahu. Tvoje ústa hovoria jedno a srdce druhé. Nikto nie je taký blázon aby prišiel zo slnkom zaliatej krajiny na chladný a nemilosrdný sever. Taký ľudia tu neprežijú ani minútú."
"Čo ma prezradilo?" opýtala sa po chvíľke ticha.
"Zbrane, kôň a neskúsenosť. Niekto ako ty by tu nemal čo robiť pokiaľ by sa nestalo niečo vážne."
"A kto podľa vás som?"
Muž sa k nej konečne obrátil tvárou. Až teraz si uvedomila aký bol mladý. Mal krátke čierne vlasy a jeho modré oči jej prikázali hovoriť pravdu.
"Lady Delize Trohnet, druhorodená dcéra lorda Aarona Trohneta. Tichá a bezbranná. Neschopná zapadnúť v spoločnosti, milá k služobníctvu. Jej najlepšími kamarátmi sú zvieratá a knihy. Jediné jej šťastie je to že nemusí severu vládnuť. Ak by totiž nemala staršiu sestru, ktorá túto funkciu čoskoro obsadí, sever by sa tal útočiskom synov a dcér Diabla lebo by ich nedokázala odsúdiť na smrť, nedokázala by zniesť myšlienku že ich pripravila o život."
To čo povedal bola pravda ale jej to bolo jedno. Ruka jej vyletela smerom k jeho tváry. Chcela ho nechať za tie slová trpieť. On jej ruku však včas zachytil. Zovrel ju tak silno že si myslela že jej zlomí kosti.
"Mýlim sa snáď, lady?"
"Nie."
V tom momente jej ruku zase pustil. Pomasírovala si zápästie.
"Takže, čo ťa sem priviedlo?"
Nechcela o tom hovoriť. Nie teraz. Urobila však chybu. Pozrela sa do jeho očí. Pocítila nutkanie že mu to musí povedať.
"Sú mŕtvy, všetci," povedala s hlavou sklonenou dole aby sa vyhla jeho pohľadu.
"A prečo si nezostala tam kde ťa teraz potrebujú?"
"Zabili by ma, skôr či neskôr. Sir Gerard Nirhem mi pomohol ujsť a povedal že po mňa pošle keď zistí kto dal zabiť moju rodinu."
"Ten bastard," zanadával muž. V okamihu stál pri vchode a hovoril niečo strážcom. Následne sa jeden z nich rozbehol preč. Nemala z toho dobrý pocit.
"Kam išiel?"
"Do toho ťa nič."
"Povedali ste že mi pomôžete."
"Pomôžem, môžeš tu ostať. Jesť naše jedlo a spať v našom domove. Avšak budeš sa musieť naučiť pár pravidiel."
"Ale ja tu nechcem ostať. Neviem kto ste a čo tu robíte."
"Zostaň a spoznaj náš príbeh alebo choď a umri v horách."

Pandora~
 

3 people judged this article.

Comments

1 Nell | Web | 9. november 2013 at 11:01 | React

Na článek o té knižní sérii se moc těším. Tipuju, že půjde o Hru o trůny, ale nejsem si tím úplně jistá.

Páni, tohle je úžasné. Jsem ráda, že kapitoly přidáváš tak často, aspoň vždycky vím, co předcházelo.
Napsala jsi to skvěle - jako vždycky. A ten konec. Bože, to je kruté. Jak se sakra rozhodne?!

2 Nell | Web | 9. november 2013 at 11:07 | React

Chápu, jak to myslíš, ale nechápu, proč bys měla chtít být tvorem jako já. Věř mi, není to žádná sláva. Ze všeho si děláš legraci, nic nebereš vážně a proplouváš životem bez toho, abys po sobě něco zanechala.
Mě baví jenom přehazovaná. Vybíjenou nesnáším, strašně to bolí. Volejbal taky, pak vždycky nemůžu pohnout rukama. :D
No, snad bych to už za měsíc mohla mít. Blbé je, že další díly v knihovně jsou, a ten, kdo si to půjčuje přede mnou, si asi postupně bude půjčovat i ty další díly, takže nevím, jak to udělám... Asi to budu číst dlouho, ale to snad nevadí.
Já bych o tom s tebou mohla mluvit vlastně i teď, jedna kámoška, co to sleduje, mně každý den ve škole říká spoilery. Nevím, jestli to dělá naschvál, ale dělá to. Takže vím, že tam všechny vyvraždili. No, to asi je i není zásadní, co?

3 Dakota -- staycomplicated.blog.cz | Email | Web | 9. november 2013 at 12:39 | React

Děkuji moc ! :) to mě těší, že jsi se pobavila ! :D já jsem běžně taky blonďatá, ale někdy se přebarvím na nějakou bláznivou barvu jako třeba teď :D ono se to postupně vymývá, takže jsem postupně zase blond :D hele nikdy nevíš, třeba se věci změní a budeš moci být vegetariánka :) :D áno, i já poslouchám takový ty "drsnější" skupiny někdy :)

4 Lywia † | Web | 9. november 2013 at 13:24 | React

Asi tak.já jsem ráda že nakreslím nějaký domeček :D Nojo, na střílení z luku jsem taky zapomněla,ale chtěla bych to umět :3
Anoo,Tyrion a Jon :3 Máš pravdu,je málo lidí co o GoT vědí ^^ :D

5 LaRoseNoire | Web | 9. november 2013 at 23:54 | React

Možno som čakala niečo dlhšie ale na moje oči je to akurát :D
Neviem čo mám napísať. Nebaví ma stále ti pripomínať ako je to úžasne napísané :3

6 Foster. | Web | 10. november 2013 at 0:37 | React

Dobrá, dobrá. Strašně dlouho jsem ti slibovala, že si to přečtu. Nevím, jestli je správně nebo špatně, že jsem to četla až teď. Na druhou stranu, přicházet o něco takového, nechápu jak jsem to mohla zvládnout. Ale teď budu muset čekat na další díly.

Upřímně, je to dokonalý. Strašně se mi to líbí. Námět je úplně jiný, než u jiných obyčejných povídek a to na tom zbožňuju. Připomíná mi to Hru o Trůny, ačkoliv jsem četla teprve prvních pár kapitol a viděla první díl seriálu. Každopádně, i tak je to skvělé. Strašně mě zajímá, jak to bude díl, opravdu. :3

Ke tvým komentářům:
Budu tě přemlouvat k tomu, aby sis přečetla i Insurgent a Allegiant. Bez toho Divergent není úplný. Alespoň pro mě už ne. Je možné, že se ti třeba Insurgent bude líbit méně než Divergent, ale Alleginat veškeré zklamání překoná, protože ta kniha je prostě dokonalá. Ale samozřejmě, je to na tobě. )

V pohodě, nemusíš to nějak s GR a zprávami hrotit, samozřejmě budu ráda, že budeš odepisovat nebo něco, ale nutit tě do toho nemůžu a aspoň si píšeme komentáře. :)

A jinak, děkuju moc za ta slova k povídce. Slibuju, že další díly budou delší, přecejenom byl to prolog. ))

7 Claire Drayen. | Web | 12. november 2013 at 22:08 | React

Na tu ne tak úplně recenzi o tvojí oblíbené sérii knih se opravdu těším, jsem na to hlavně hodně zvědavá.

A teď jenom čtu tuhle tvojí další kapitolu a myšlenky se mi motají jedna přes druhou. Myslím, že The Liar Crown se pomalu dostává do těch vůbec nejlepších povídek, jaké jsem kdy četla. No, co pomalu, přiznejme si to, ona už tam má to místo téměř zajištěné. Teď jenom potřebuju další díly, je to čím dál tím více zajímavější a já prostě nemůžu přestat přemýšlet nad tím, co všechno se z toho nakonec vyklube.
Už jsem ti to psala a napíšu ti to znovu.
Tahle tvoje povídka má ohromnou výhodu v tom, že je zasazena do minulosti, což je dnes až téměř ojedinělé.
Jo a mimochodem, ten modrooký černovlasý cizinec si získává moje sympatie :3 :D
Prostě jen tak dál, je to úžasné :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement